Spotkanie z funkcjonariuszami policji oraz psem policyjnym

kw. 26, 2023 | Grupa 11

Dnia 26.04.2023r. gr XI brała udział z prelekcjach, które przeprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariusze omówili kwestie bezpiecznych zachowań w drodze do przedszkola jak i powrotów do domu. Informowali o tym by nie rozmawiać z osobami nieznajomymi, nie przyjmować żadnych upominków, a także przypomnieli o numerze alarmowym 112. Wspólnie z maluchami powtórzyli i zaprezentowali jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. W trakcie spotkania młodsze dzieci chętnie zadawały pytania i z zaciekawieniem oglądały przygotowaną prezentację multimedialną. Na zakończenie spotkania dzieci poznały policyjnego psa służbowego. Nad pokazem i bezpieczeństwem czuwał funkcjonariusz będący przewodnikiem psa. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych zdjęć.