spotkanie z żołnierzami wojska polskiego

maj 18, 2023 | Grupa 06

17 maja w naszej sali gościliśmy ŻOŁNIERZY. Podczas spotkania z przedszkolakami żołnierze opowiadali o swojej służbie, tak ważnej dla naszej ojczyzny. W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli naszym podopiecznym, na czym polega ich praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.  Żołnierze zaprezentowali także różne elementy umundurowania oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej do noszenia różnych przedmiotów, słuchawek, paska wojskowego oraz maski przeciwgazowej.