Archiwum-2021-Grupa 11

Świąteczny wyścig- ćwiczenia gimnastyczne

kw. 15, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 11

DZIŚ BĘDZIEMY WYKONYWAĆ ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE Z UTRUDNIENIEM, KTÓRE POZNALIŚMY  W DRUGIM TYGODNIU, PAMIĘTAJ O ODPOCZYNKU PO WYKONANYCH ĆWICZENIACH:

1. „ Świąteczny wyścig”- zestaw ćwiczeń gimnastycznych zestaw nr XII , rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej. Zwrócenie uwagi na poprawne wykonywanie ćwiczeń. ( potrzebne przedmioty: parasol, kocyk, piłka, talerzyk papierowy/ plastikowy)
  2. Dzieci ustawiają się, stopy złączone, palce stóp podkurczone, ręce ułożone w „skrzydełka”.
    „Słońce świeci, deszczyk pada” – zabawa
    orientacyjno-porządkowa. Dzieci, trzymając
    w ręku  („parasol”), maszerują po sali. Na hasło: Zaczęło padać! – dzieci unoszą parasol i maszerują we wspięciu na palcach, powtarzając: kap…, kap…, kap…. Na hasło:
    Burza! – składają „parasole” (opuszczają)
    i biegną do domu (stają pod ścianą). Na hasło:
    Sprawdźmy, czy już nie pada – wystawiają rękę
    przed siebie. Jeśli stwierdzą, że przestało padać,
    zabawę zaczynamy od nowa.2x,

3.„Przejażdżka rowerowa” – ćwiczenie mięśni
brzucha. Dzieci w siadzie ugiętym trzymają przed
sobą talerzyk  jak kierownicę od roweru.
Na hasło: Wybieramy się na przejażdżkę – wykonują ruchy okrężne nogami jak przy pedałowaniu
na rowerze.
4 „Równowaga” – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci w siadzie skulnym przekładają piłkę pod kolanami utrzymując równowagę. (powtórz 2x)

5. „Omiń przeszkodę” – ćwiczenie z elementem
czworakowania. Dzieci przechodzą na czworaka wzdłuż rozłożonych łyżek drewnianych, starając się nie dotknąć
żadnej z nich. ( powtórzyć 2x)
6.„Marsz wielkoludów” – ćwiczenie wyprostne.
Dzieci we wspięciu na palcach, z rękoma wyciągniętymi w górę, maszerują między łyżkami, starając się
do nich nie dotknąć.( powtórz 2x)

UTRUDNIENIE: Turlanie się od wyznaczonego startu do mety.

7.” Czas na relaks”- super Ci poszło, teraz połóż się na kocu i odpocznij, oddychaj powoli ( pamiętaj wdech-nosem, wydech -ustami) posłuchaj odgłosów przyrody- https://www.youtube.com/watch?v=P8128iS8o0g