Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 02.04.2021

kw. 2, 2021 | Grupa 03

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, 02.04.2021

Dziś, 2 kwietnia- świętujemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

Zachęcamy Państwa wraz z dziećmi do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji. Prosimy, aby tego dnia ubrać się na niebiesko lub dodać do ubrania jakiś element w kolorze niebieskim. Dzieci  mogą także pomalować dłoń niebieską farbą i zrobić odcisk na białej kartce papieru.

Następnie prosimy o wykonanie i przesłanie zdjęcia swoich działań na adres e-mail: m.kwiatkowska@pp19.radom.pl. Przysłane zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola.

Każdy może wyrazić swoją solidarność. Niech w ten jeden dzień w roku będzie na niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

Zapraszam także do obejrzenia filmu, aby lepiej zrozumieć czym jest Autyzm:

Magdalena Kwiatkowska