Archiwum-2023-Grupa 08

„W zdrowym ciele…”

kw. 17, 2020 | Archiwum-2023-Grupa 08

 „W zdrowym ciele…”

 Drogie dzieci, dzisiaj zachęcamy Was do udziału w zabawach ruchowych  oraz ćwiczeniach odechowych. Zaproście mamę, tatę lub rodzeństwo do wspólnej zabawy.

 Oto nasze propozycje, zabawy ruchowe:

  • „Ziemia – kosmos” – zabawa orientacyjno – porządkowa. Na hasło Ziemia dziecko maszeruje w różnych kierunkach, na hasło Kosmos porusza się ruchami płynnymi, jakby w zwolnionym tempie.
  • „Przeskakiwanki ” – zabawa ruchowa z elementami skoku. Rodzic układa na dywanie poduszkę. Kiedy rodzic uderza np. klockiem o klocek dziecko przeskakuje przez poduszkę: do przodu, do tyłu, na boki. Gdy dziecko usłyszy dźwięk np. grzechotki, biega wokół woreczka.
  • „Tak jak bocian” –zabawa ruchowa z elementami ćwiczeń równoważnych. Dziecko chodzi wyprostowane po dywanie – łące. Na znak rodzica próbuje stanąć na jednej nodze i utrzymać równowagę przez kilka sekund, po czym rozkładają szeroko ręce – skrzydła i „odlatuje”.

 

Ćwiczenia oddechowe:

  • „Rozwijamy skrzydła” – ćwiczenia oddechowe. Dziecko trzyma w rączkach chustkę , siada skrzyżnie na dywanie. Na znak rodzica wdycha powietrze nosem, unosi chustę nad głowę, a potem wykonuje powolny wydech ustami z opuszczaniem chusty. Rodzic powinien zwrócić uwagę na to, by ramiona dziecka nie unosiły się podczas wdechu
  • „Ciepły wietrzyk” – dziecko wraz z rodzicem trzymają kocyk, dużą chustę bądź folię malarską i delikatnie wachlują, jednocześnie kontrolując oddech: wdech – kocyk , chusta bądź folia w górę, wydech – w dół. Rodzic pokazuje dziecku prawidłowy sposób oddychania: wciągamy powietrze nosem i wypuszczamy ustami.

 

Wesołej zabawy 🙂