Grupa 08 - Zajączki

Warsztaty Stomatologiczne

paź 13, 2024 | Grupa 08 - Zajączki

W piątek 11 października nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z Panią  asystentką stomatologiczną. Głównym celem spotkania było uświadomienie małym przedszkolakom o konieczności i sposobach dbania o higienę jamy ustnej oraz zachęcanie dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym.
Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby, jak należy o nie dbać i jak prawidłowo je czyścić. Pani zaprezentowała dzieciom różne szczoteczki przeznaczone do higieny jamy ustnej, podstawowe narzędzia, którymi posługuje się w pracy stomatolog.
Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego szczotkowania zębów zaprezentowane na modelu sztucznej szczęki.