Archiwum-2021-Grupa 12

Wesołe zabawy matematyczne z kartą pracy

cze 4, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

„Przedmioty w kształcie figur geometrycznych”zabawa edukacyjna z kartą pracy. Dzieci wskazują i nazywają rysunki przedmiotów, które kształtem przypominają koło, trójkąt i prostokąt. Następnie liczą te przedmioty, które kształtem przypominają określoną figurę, i dorysowują tyle samo kropek w odpowiedniej ramce. Środki dydaktyczne: KP4 s. 34, kredki.

„Lokomotywa”zabawa matematyczna z kartą pracy. Dzieci liczą, ile wagonów ciągnie lokomotywa, kończą numerowanie wagonów za pomocą kropek. Następnie wskazują, w którym wagonie znajduje się rower, dorysowują piłki plażowe w wagonach 1. i 9. oraz określają, które wagony są puste. W pustych wagonach dorysowują osoby lub przedmioty według własnych upodobań. Następnie rysują wzór znajdujący się na dole strony i dokonują samooceny. Środki dydaktyczne: KP4 s. 35, kredki.

„Ruchoma kostka” – zabawa ruchowa. Dzieci stoją swobodnie w rozsypce. Rodzic rzuca kostką – ile oczek z kostki do gry wyrzuci, taką liczbę ćwiczeń wykonują dzieci (np. skłony, przysiady, pajacyki).

„Sportowcy” – zabawa bieżna. Dzieci swobodnie biegają po sali. Na hasło: Jestem sportowcem! – naśladują ruchem wybraną przez siebie dyscyplinę sportową. Na hasło: Biegamy! – kontynuują bieganie.

Życzymy miłej zabawy!