Archiwum-2020-Grupa 09

Wielkanocne kurczaki

kw. 6, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09

Dziś 6 kwietnia – Dzień Walki na poduszki! Mamy nadzieję, że będziecie obchodzić ten dzień godnie 🙂

1. Ćwiczenie oddechowe na rozgrzewkę:

„Żółte kurczaki” – dziecko trzyma w otwartej dłoni sztucznego kurczaka i dmucha w niego tak, aby spadł z dłoni.

2. „Bawię się z mamą i tatą”– zestaw zabaw ruchowych z wykorzystaniem elementów Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

3. „Gdzie jest kurczak” – utrwalenie w zabawie pojęć przestrzennych. Do zabawy potrzebny jest koszyk wielkanocny i kurczak plastikowy. Dziecko układa kurczaka wielkanocnego według instrukcji rodzica – pod, obok, na, z lewej strony, z prawej strony i w koszyku wielkanocnym.

4. Ćwiczenia ortofoniczne czyli gimnastyka buzi i języka:

„Piszczący kurczaczek” – Dzieci wyciągają dzióbek do przodu,  po cichu wypowiadają onomatopeję pi, pi, pi.

„Radosny baranek” – Dzieci wraz z rodzicami mówią  głośno bee, beee, beee uśmiechając się szeroko.

5. Na koniec przeczytajcie z dziećmi wierszyk – rodzic czyta a dziecko rozpoznaje obrazek i wypowiada na głos słowo. Wspólne czytanie to wspaniała zabawa!

Kolorowe zagadki Wielkanocne do druku: wielkanocne-karty-pracy

Życzymy miłego dnia.