Archiwum-2020-Grupa 10

Wielkanocne pisanki i cyfra 14 w roli głównej.

kw. 9, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 10

Dzień dobry! 😊
Czwartek to dzień aktywności matematycznej i plastycznej.

Dzisiaj poznamy cyfrę 14
Zapraszamy do zabawy! 😊

1. „Wielkanocna liczba 14”– przyjrzyjcie się obrazowi graficznemu liczby, przeliczcie elementy i określcie miejsce w ciągu liczbowym, porównajcie liczebności zbiorów, napiszcie nasza liczbę palcem na dywanie, na tacy z kaszą itp.
Karty pracy z cyfrą 14

Karta Pracy- Książka cz. 3, s. 92

2. „Wielkanocne pisanki”- praca plastyczna pod nadzorem Rodzica.

Teraz czas na prace plastyczną!

Przygotujcie: klej, nożyczki, białą i kolorową kartkę z bloku, kolorową bibułę (jeśli nie masz, to mogą być kolorowe kartki, kolorowe gazety, kolorowe taśmy).  

Wytnij z bibuły (papieru) kolorowe paski. Następnie przyklej je na białej kartce, blisko siebie. Teraz ułóż kolorową kartkę przed sobą pionowo i złóż ją na pół. Narysuj na niej połowę jajka i je wytnij. Teraz masz przed sobą kolorową ramkę z wyciętym jajkiem. Naklej ją na białej kartce z kolorowymi paskami. Gotowe! Jeśli masz ochotę możesz to jajo dowolnie ozdobić (tasiemkami, kamyczkami, guzikami, drucikami, piórkami).  W poniższym linku macie podpowiedź.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/03/wielkanocne-prace-plastyczne-szablonami-druku/

3. „Baranek na łące” – zabawa ruchowa.
A teraz czas na ruch! Dziecko spaceruje na czworakach po pokoju, na sygnał rodzica zwija się w kłębek i naśladuje zjadanie trawy, na kolejny sygnał przyjmuje pozycję wyjściową.

4. „Wiosenny taniec”- zabawa muzyczno – ruchowa, rozwijanie poczucia rytmu oraz umiejętności wyrażania muzyki gestem, ruchem.
I jeszcze improwizacja ruchowa do utworu A. Vivaldiego „Wiosna” z wykorzystaniem zwiewnych chust. Weźcie chustkę mamy i zatańczcie z nią do utworu A. Vivaldiego „Wiosna” tak jak czujecie.

https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

Serdecznie Was pozdrawiamy! 😊