wielkanocne propozycje zabaw 01.04.2021

kw. 1, 2021 | Grupa 03

Dzień dobry 🙂 Jako dodatkowe zabawy proponuje:

1. Bajka do obejrzenia razem z Rodzicami w temacie dzisiejszego dnia Prima aprilis 🙂 PRIMA APRILIS (1977) – SERIA: PRZYGODY BOLKA I LOLKA – YouTube  Po obejrzeniu można zapytać dzieci jakie żarty robili sobie bohaterowie bajki?
  2. Prośba do dzieci: Wymyśl razem z Rodzicami żart, który można zrobić komuś bliskiemu, np Babci, Dziadkowi, cioci przez telefon lub jeśli macie możliwość na żywo. (np zadzwoń i powiedz, że kupiliście im w prezencie psa i zaraz go przywieziecie itp. 😉 )Chętne osoby mogą podzielić się na grupie śmiesznymi sytuacjami z tego dnia 🙂
  3. „Kolorowe jajo” – do tego ćwiczenia potrzebna będzie karta pracy nr 14 z książki. Należy odszukać w naklejkach obrazek pisanki, nakleić go w ramce. Następnie pokolorować tak samo rysunek jajka.
  4. A na koniec zabawa muzyczno-ruchowa Zając tu i zając tu – YouTube

Udanej zabawy i duuuuuuużo uśmiechu na dzisiaj i na kolejne dni 🙂

Pozdrawiam Pani Ola 🙂