Archiwum-2020-Grupa 08

Wizyta ratownika

gru 8, 2019 | Archiwum-2020-Grupa 08

Ostatnio w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego. Najpierw mieliśmy okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz pod jakim numerem telefonu i w jaki sposób należy rozmawiać z dyspozytorką. Następnie z wielką uwagą przyglądaliśmy się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie na fantomach. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Podczas tego spotkania nauczyliśmy się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. To była dla Nas wszystkich bardzo cenna lekcja!