Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy

paź 9, 2023 | Grupa 01

Grupa Jeżyków bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z Kicia Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.  Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych przedszkolaków. Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą. Dzieci wysłuchały opowiadanie „Kicia Kocia sprząta”. Na podstawie książki poznały potrzebne sprzęty i niezbędne przybory do sprzątania oraz doskonaliły motorykę małą podczas wieszania i przypinania „kolorowego prania”.