Archiwum-2022-Grupa 08

Zabawy Andrzejkowe

gru 2, 2020 | Archiwum-2022-Grupa 08

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

W piątek, 27 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W grupie VIII przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. . Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: ,,Hokus- pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary’’. Zaraz, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i  tańcami przy muzyce.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.