Archiwum-2022-Grupa 08

Zabawy z mamą i tatą

cze 4, 2020 | Archiwum-2022-Grupa 08

Witajcie drogie przedszkolaki w czwartkowy poranek.
Pamiętacie nasze poranne powitanki? Styczeń, Luty….itd. Kto z Was wie jaki mamy miesiąc?
Tak ….Aktualnie mamy miesiąc Czerwiec .
1) Poproście rodziców o przeczytanie Rymowanki oraz ilustrujcie ruchem i gestem treść .
Witaj , czerwcu – z truskawkami, (1)
Ciepłym słonkiem uśmiechnięty..
Już pierwszego dnia twojego (2)
Dzieci liczą na prezenty (3)
1.Machamy dłonią na powitanie i uśmiechamy się przyjaźnie;
2. Wyciągają przed siebie prawą dłoń z wyprostowanym kciukiem;
3. Klaszczemy
2) W dniu dzisiejszym chcemy Was zaprosić do zabaw ruchowych z elementem ćwiczeń gimnastycznych
Zabawy z mamą i tatą
1.Marsz. „Dzieci” maszerują unosząc kolana, „dorośli” idą na palcach. Na sygnał zmiana ról.
2. Do mamy i taty – zabawa orientacyjno – porządkowa. „Rodzice” stają na obwodzie koła w dużych odległościach od siebie. W rytm tamburyna „dzieci bawią się” – przemieszczają w podskokach wewnątrz koła. Na mocniejsze uderzenie tamburyna i hasło „do mamy i taty” stają przed „swoimi rodzicami”.
3. Błoto – zabawa z elementem skrętu. Dzieci ustawiają się w parach – najpierw „dziecko” w lekkim rozkroku (ręce na biodrach), za nim „rodzic” w większej odległości. „Dziecko” wpadło do „błota” i boi się poruszyć. Wykonuje skręty tułowia „szuka rodzica”.
4. Kajakowy spływ – ćwiczenie z elementem skłonu. Siad w rozkroku, jedno za drugim „rodzic, dziecko”. „Dziecko” trzyma „rodzica” w pasie. Wspólnie pochylają się w tym samym rytmie równocześnie w przód i tył. „Rodzic” naśladuje ruchy wiosłem.
5. Rowery – zabawa wzmacniająca mięśnie brzucha i nóg. W parach leżenie tyłem, stopy przylegają do siebie. Ręce wzdłuż tułowia. Równoczesne uniesienie nóg, naśladowanie jazdy na rowerze.
6. Ćwiczenie z elementem czworakowania. Rodzic” stoi w rozkroku, „dziecko” przechodzi na czworakach między nogami raz w jedną, raz w drugą stronę.
7. Gąsienica – ćwiczenie przeciw płaskostopiu. „Rodzic i dziecko” widzą gąsienicę. Próbują iść tak jak ona (stopy przylegają do podłoża, podciąganie palców, przesuwanie stóp),
Dzieci kłaniają się dziękując rodzicom za wspólne ćwiczenia.
A teraz to co lubicie najbardziej karty pracyzapamietaj-i-odtworz-p1-3b rysowanie-oburacz-10b2
4) Na zakończenie zapraszamy do gry dydaktycznej ,,Bystre oczko” – online https://view.genial.ly/5ed3b807785906120efede3d/interactive-content-bystre-oczko