Archiwum-2022-Grupa 11

mar 28, 2021 | Archiwum-2022-Grupa 11

„Wkrótce Wielkanoc”

Dzień dobry kochani 🙂

• Rozpoczynamy tydzień, w którym przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W związku z tym w dniu dzisiejszym proponujemy Wam wysłuchanie opowiadania czytanego przez rodzica pt. „Wielkanoc”. (Treść opowiadania znajduje się w poniższym linku)wielkanoc_opowiadanie

Następnie odpowiedzcie na pytania:

– Jak nazywają się święta, do których przygotowywała się Tola?

– Kto przyjechał na święta do Toli?

– Co babcia przywiozła ze sobą?

– Co posadziła Tola na talerzu?

– Co tata zrobił z jajek?

– Jak nazywały się jajka, które malowała Tola?

– Co babcia dała Toli do oglądania?

– Jak wyglądał stół wielkanocny na obrazku w książce, którą Toli dała babcia?

– Co Tola najbardziej lubi w Świętach Wielkanocnych?

• „Kraszanki i pisanki” – w poniższym dokumencie przygotowałyśmy dla Was zdjęcia kraszanek i pisanek. Na pierwszej stronie zobaczycie kraszanki, czyli jajka zabarwione na jeden kolor. Można je barwić za pomocą barwników naturalnych tj. łupiny z cebuli czy obierki z buraków. Natomiast na drugiej stronie zobaczycie pisanki, czyli zabarwione jajka, na których potem można wydrapywać różne wzory za pomocą np. igły. Dla Was jednak polecamy malowanie jajek mazakami lub farbkami 🙂Kraszanki i pisanki:
  • „Wielkanocne zwyczaje” – opowiadanie rodzica o tradycjach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Dzieci rozmawiają z rodzicami na temat elementów tradycyjnej święconki. Dzieci wraz z rodzicem segregują produkty na te, które wkłada się do koszyczka (jajko, sól, chleb, baranek kiełbasa, chrzan) oraz takie, których się nie wkłada (pomidor, czekolada, jabłko).

Pomocny może okazać się poniższy filmik:

Życzymy Wam miłej zabawy 🙂

Pamiętajcie, że z wielką przyjemnością obejrzymy Wasze wszelkie prace. Zachęcamy więc do wysyłania na nasze adresy mailowe:

p.gozdalik@pp19.radom.pl

a.jagiello@pp19.radom.pl