Archiwum-2021-Grupa 05

Zajęcia zdalne 16.04.2021

kw. 16, 2021 | Archiwum-2021-Grupa 05

Dzień dobry:)

Dobrze, że w poniedziałek już się widzimy!:)

1.Na początek oczywiście trochę ruchu:)

2.,, Pogodowy garnek’’ rodzic  prezentuje po kolei emblematy pogody, którą dziecko mają naśladować swoim ruchem. Dziecko porusza się po pokoju w rytm puszczonej przez rodzica muzyki. Na przerwę w grze rodzic pokazuje emblematy pogody, a dziecko przedstawia daną pogodę ruchem np. deszcz – poruszają paluszkami z góry na dół/wiatr – podnoszą ręce do góry i falują nimi na boki, słońce- tańczy i się uśmiecha, śnieg- kuca i się kuli.

3.,, Słoneczko i chmurka’’— wykonanie matematycznej pracy plastycznej z użyciem kostki – na kartkę papieru przyklejmy według instrukcji: parasol z papilotki i drucika kreatywnego,  chmury z waty oraz malujemy tyle kropli deszczu, ile wskaże nam liczba oczek na kostce. Oczywiście, żeby nie było smutno to za chmurki niech wygląda słońce:) Instrukcja :

1. Na środku kartki przyklejamy złożoną na pół papilotkę, jako ,,górę” parasola.
  2. Na środku papilotki doklejamy drucik kreatywny, który służył będzie jako rączka parasolki.
  3. Z kulek waty formujemy chmury i przyklejamy je na górze kartki.
  4. Za chmurka rysujmy słońce
  5. Rzucamy kostką do gry, liczymy „oczka” i malujemy tyle kropel deszczu, ile „oczek” na kostce wypadło. (tę czynność możemy powtórzyć 5-6 razy)

4. ,,Czy wiesz, jak się ubrać i zachować w czasie określonej pogody?’’- rozmawiamy z dzieckiem na temat zachowania się w czasie: burzy, mrozu, słońca, deszczu. Następnie rodzic układa na dywanie sylwetę chłopca i dziewczynki oraz pojedynczo emblematy różnych ubrań, butów, akcesoriów, które dziecko od razu nazywa. Następnie kładziemy na dywanie emblemat pogody, po czym dziecko ubiera chłopca i dziewczynki odpowiednio do pogody – wyjaśnia co i dlaczego wybrało. Dzieci bardzo lubią tą zabawę:)

5. ,, Wiatr północy i słońce’’- dziecko słucha opowiadania na podstawie bajki Ezopa. Rodzic zwraca uwagę na morał bajki, która ukazuje wartość dobroci, którą dzielimy z innymi, a także znikomych efektów użycia siły w rozwiązywaniu problemów.

6. Zabawa w skojarzenia – rodzic zaczyna zabawę, mówiąc dowolne słowo, np. „słońce”. Następnie dziecko mówi słowo kojarzące się z tym, co powiedziałaś, np. „gorąco”. Potem rodzic szukasz skojarzenia do „gorąco”, np. „lato”. I tak na zmianę.

7.Zrobienie z dzieckiem MASY KISIELOWEJ

Masa kisielowa jest delikatna i klejąca ( trzeba dodać więcej mąki aby miała konsystencją ciasta). W zależności od tego jaki dodacie kisiel będzie miała delikatny kolor np. różowy.Pięknie pachnie

Jakie korzyści:

– rozwijanie uważności u dzieci,

– wykorzystanie u dziecka potencjału,

– rozwój wyobraźni i kreatywności,.

1 szklanka mąki pszennej

7 łyżek oleju

0,5 szklanki wody

Kisiel