Archiwum-2021-Grupa 12

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

cze 2, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

Ćwiczenia ogólnorozwojowe (Zestaw LXVII):

– Przejazd na kocyku po podłodze – ćwiczenie rozciągające mięśnie piersiowe, wzmacniające mięśnie grzbietu. Dzieci w leżeniu przodem wykonują ślizg po podłodze.

– Ukłon japoński– ćwiczenie odciążające kręgosłup od ucisku osiowego. Dzieci w pozycji kucznej na podłodze wyciągają ręce do przodu robią ślizg dotykając podłoże,  po czym wracają do pozycji wyjściowej. Powtarzają ćwiczenie kilka razy.

– Turlanie piłki – ćwiczenie mięśni grzbietu, karku. Dzieci leżą przodem naprzeciwko siebie w odległości około 1, 2 m. Odrywając klatkę piersiową od podłogi, obiema rękoma odpychają piłki w kierunku osoby współćwiczącej.

Przejście po wyznaczonej linii – ćwiczenie równowagi. Dzieci przechodzą po wyznaczonej linii, np. ze skakanki z woreczkami na głowach. Starają się, aby woreczki nie spadły.

Przekładanie ołówka stopami – ćwiczenie stóp i ćwiczenie mięśni brzucha. Dzieci siedzą naprzeciwko siebie w siadzie skulnym podpartym. Podają sobie ołówki stopami; na zmianę raz prawą, raz lewą stopą.

Czołganie się pod stołem – ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci w leżeniu przodem przeczołgują się pomiędzy nogami stołu.

– Dmuchanie piłeczki – ćwiczenie oddechowe i ćwiczenie mięśni grzbietu i karku. Dzieci są ustawione naprzeciwko siebie w klęku podpartym z ugiętymi ramionami, dmuchają na piłeczkę, tak aby doturlała się do osoby współćwiczącej.

– Przerzucanie woreczka po za siebie – ćwiczenie mięśni brzucha i ćwiczenie stóp. Dzieci leżą na plecach, prostymi, wyciągniętymi rękoma. Wykonując leżenie przewrotne, wrzucają woreczek coraz wyżej za kolejne szczebelki drabinki.

– Przenoszenie woreczka z jednej strony sali na drugą – ćwiczenie z elementem czworakowania. Dzieci zabierają woreczki z obręczy i na czworakach, rzucając przed sobą woreczek, idą w stronę obręczy, znajdującej się po przeciwnej stronie sali. Ćwiczenie wykonują do momentu przeniesienia wszystkich woreczków.

Życzymy miłej zabawy podczas ćwiczeń!