Archiwum-2021-Grupa 12

„Zrób dzieło sztuki” – domowe warsztaty on-line dla najmłodszych

kw. 24, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

Drodzy rodzice i drogie dzieci,

W tym trudnym dla wszystkich czasie Muzeum Narodowe w Warszawie  zaprasza Was do nieprzerwanego dialogu ze sztuką i do zapoznana się z muzealnymi nowościami on-line, przygotowanymi specjalnie na czas epidemii. Na dzieci czekają wyjątkowe warsztaty on-line.

Proponujemy Wam film przygotowany przez edukatorkę Muzeum Narodowego w Warszawie -Monikę Bryzek, dzięki któremu będziecie mogli dowiedzieć się co najchętniej malował Józef Brandt,wybitny polski malarz, związany z Radomiem. Inspiracją do działania będzie obraz artysty „Kozak na koniu” (wykonany techniką akwareli), który znajduje się w kolekcji muzeum. Oglądając film dowiecie się, w jaki sposób wykonać konia – wełnianą motankę. Będziecie mogli sami stworzyć dzieło sztuki.

Zachęcamy do pokazania efektów Waszej pracy. Czekamy na zdjęcia Waszych dzieł sztuki, które możecie przesyłać na adres e-mail naszej grupy: grupeczka12@interia.pl

Nadesłane przez Was zdjęcia zostaną opublikowane w naszej Grupowej Galerii Sztuki. Życzymy twórczej zabawy!