Archiwum-2022-Grupa 09

Materiały na dzień 23.11

lis 23, 2020 | Archiwum-2022-Grupa 09

Witam serdecznie!

Przesyłam materiały na dzień 23.11.

1. Pierwszym zdaniem dla dzieci będzie tekst literacki Wielka Kolekcja Maciejki Mazan. Celem ćwiczenia jest uważne wysłuchanie tekstu oraz odpowiedź na pytania do niego dołączone. (plik: Tekst literacki Wielka Kolekcja)
  2. Kolejne zadanie to prezentacja multimedialna dotycząca zainteresowań, zawierająca oprócz slajdów prezentujących zainteresowania , także slajdy – zgadywanki. Myślę, że będzie to dobra zabawa a jednocześnie ćwiczenie spostrzegawczości dla dzieci. (plik: Prezentacja-Ulubione-hobby)
  3. Kolejne zadanie to karta pracy w której dzieci wklejają na odpowiednią kartkę obrazki rzeczy lub zajęć które lubią lub nie lubią. Proszę oby dzieci wycinała i kleiły samodzielnie, co będzie dobrym treningiem motoryki ręki. (plik: Lubię-nie lubię)
  4. Ostatnie zdanie to praca plastyczno – techniczna z zakresu przyrodniczego. Celem będzie stworzenie przez dzieci z pomocą rodziców kilkustronicowego zielnika. Dla ułatwienia przesyłam szablony gotowych stron oraz instrukcje tworzenia. (pliki: zielnik – etykieta-1, zielnik- instrukcja, zielnik – kartka-2) Lubię-nie lubię Prezentacja-Ulubione-hobby Tekst literacki Wielka kolekcja zielnik-etykieta-1 zielnik-instrukcja zielnik-kartka-2