Archiwum-2020-Grupa 09

bezpieczni w wakacje

cze 19, 2020 | Archiwum-2020-Grupa 09

Dzień dobry!
Przed nami piątek! Za chwilę zacznie się weekend. Dzisiaj zapraszamy Was do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa podczas kąpieli w morzu, jeziorze.

1. „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”- prezentacja multimedialna. Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Utrwalenie postaw związanych z bezpieczeństwem podczas kąpieli w morzu, jeziorze.
Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Nikt nie siedzi w domu, kiedy za oknem mamy słoneczną, piękną, zachęcającą do wyjścia pogodę. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej!

https://www.youtube.com/watch?v=Ui-ndYWcThA
https://www.youtube.com/watch?v=Y0sBekIWkL4
Bezpieczne wakacje

2. „Bezpieczeństwo to podstawa, gdy nad morzem jest zabawa”– utrwalenie zasad bezpiecznych wakacji, poprzez odpowiedź na zadane pytanie tak lub nie.
A teraz czas na utrwalenie zasad bezpiecznych wakacji! Rodzic czyta zdanie a Wy odpowiadacie tak lub nie. Zapamiętujcie to ważne wiadomości!

• Czy można wchodzić do wody bez wiedzy i opieki rodzica?
• Czy należy posmarować skórę kremem z filtrem przed wyjściem na słońce?
• Czy biała flaga oznacza, że można się kąpać?
• Czy na plaży można zakopać śmieci?
• Czy w czasie burzy można spacerować po plaży?
• Czy jeśli się zgubimy, możemy prosić o pomoc nieznajomego pana?
• Czy dzieci powinny mieć rękawki i koła ratunkowe?

3. „Dziadek fajną farmę miał”- poznanie słów i melodii piosenki – doskonalenie umiejętności wokalnych, ilustrowanie treści piosenki ruchem. Tworzenie akompaniamentu do piosenki z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Rozwijanie poczucia rytmu, eksperymentowanie dźwiękiem.
Jeszcze akcent muzyczny. Posłuchajcie piosenki i nauczcie się słów na pamięć. Zaśpiewajcie piosenkę dla swoich bliskich.
https://www.youtube.com/watch?v=30nw6AtuGiQ

4. „Z hula hop na sportowo”- zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Ćwiczenie dużych grup mięśniowych, kształtowanie motoryki w zakresie zwinności, siły, skoczności.
A teraz czas na ruch! Macie w domu hula hop? Bierzemy i kręcimy😊
https://www.youtube.com/watch?v=itI3xkLYuKs

5. „Co nie pasuje?”– wybierz i uzasadnij, który obrazek nie pasuje do pozostałych w rzędzie. 

To wszystko na dziś. 🙂