Archiwum-2021-Grupa 12

„Dzień Ziemi 2020 – Święto naszej planety”

kw. 22, 2020 | Archiwum-2021-Grupa 12

W dzisiejszym dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Warto z tej okazji porozmawiać z dziećmi o naszej planecie, o tym jak możemy o nią dbać. Dla zobrazowania tematu można wykonać pracę plastyczną zainspirowaną filmem edukacyjnym, który znajduje się w poniższym linku.

https://www.youtube.com/watch?v=JY82qzHwD38

„Nasza planeta Ziemia” – zabawa plastyczna. Do stworzenia planety za pomocą rosnących farb będziecie potrzebować: szablon ziemi – poniżej link do wydruku, dwie kartki techniczne A4, rosnące farby w kolorze zielonym i niebieskim przepis również poniżej na filmie potrzebna będzie: (sól, mąka, woda), patyczki do mieszania lub pędzelki, mikrofala lub piekarnik.

Planeta Ziemia – szablon do druku

Jak zrobić „rosnące farby”?    Masę bazową na rosnące farby można zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Dokładniej każdą z tych czynności można zobaczyć w filmie instruktażowym  zamieszczonym poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=WvtvC9Le8D4

Farbę nakładamy wykałaczką i rozsmarowujemy na kartce pędzlem lub palcem. Po nałożeniu masy na szablon Ziemi UWAGA! Z POMOCĄ RODZICA! należy włożyć gotową pracę do mikrofali lub opcjonalnie można też wypiekać w pierniku na około 180 stopni przez kilka minut. Praca po wypieczeniu uzyska piękną strukturę i efekt Planety 3D. W końcowym etapie malujemy czarną farbą tło dla naszej planety.

„Bądź eko!” – to kolejna propozycja zabawy plastycznej, tym razem wykonanie plakatu z okazji „Światowego Dnia Ziemi”. Poniżej przedstawiony jest film edukacyjny, który pomoże Wam zainspirować się do wykonania plakatu. Można wyciąć przygotowany wcześniej szablon Ziemi i wykorzystać go do zrobienia plakatu. Wykonane prace możecie przesłać na adres e-mail naszej grupy: grupeczka12@interia.pl

Dodatkowo mamy również dla Was kolorowankę do druku, którą wydrukujecie klikając w poniższy odnośnik

Dzień Ziemi -kolorowanka

Życzymy miłej zabawy!