lis 25, 2021 | Grupa 03

Dzień dobry dzieci,

gorąco witam Was w ten wyjątkowy dzień. To właśnie dzisiaj- 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, która ma niezwykłą historię. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych, który wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał go uwolnić, a cała historia została przedstawiona            w postaci komiksu w gazecie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia.

Z tej okazji zapraszam Was do wspólnej zabawy.

Na początek wysłuchajcie bajki, pt.: „Złotowłosa i trzy misie”.

Bajka- Złotowłosa i trzy misie

Karta pracy nr 1

Teraz troszkę się poruszamy. Zapraszam do zabawy przy piosence, pt.: „Jedzie, jedzie Miś” z elementami języka migowego, którą uczyliśmy się w przedszkolu na tą właśnie okazję.

Jesteście gotowi?- to zaczynamy…

Mam też dla Was kilka propozycji zadań do wykonania. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Karta pracy nr 2

Karta pracy nr 3

Karta pracy 4

Na koniec mam dla Was niespodziankę- Medal z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Dzień Pluszowego Misia (2)

Życzę udanej zabawy

Pani Magda